طراحی سایت فروشگاه لوستر در رشت

لوستر چیست ؟

لوستر چیست : لوستِر (به فرانسوی: Lustre) (که به نام‌های چلچراغ، آویز یا نورافشان نیز شناخته می‌شود) شاخه‌ای از لامپ های تزئینی است که معمولاً به صورت ثابت بر سقف منازل نصب می‌گردند. لوسترها معمولاً با ده‌ها لامپ و منشور کریستالی مزین می‌شوند. بزرگترین لوستر کریستالی جهان، هدیه‌ای از طرف ملکه ویکتوریا بود، که امروزه در کاخ دلمه‌باغچه در استانبول قرار دارد. این لوستر ۷۵۰ لامپ دارد و وزن آن ۴٫۵ تن است.
در اوایل قرن ۱۸، نصب لوستر های پر پیچ و تاب ساخته شده از آلیاژهای مس، برنز و طلا همراه با شمع های فراوان در عمارت های تجار و بازرگانان به شدت افزایش یافت. در این دوره، نقوش نئوکلاسیک کار شده در شاخه و بدنه لوسترهای فلزی و همچنین چوبی رواج یافت.
ابداع کننده اولین طرح های لوستر، ایتالیایی ها از سال ۱۵۰۰میلادی بوده‌اند، فکر استفاده از لوستر به عنوان یک وسیله دکوری و زینتی را به جهان ارائه کردند. ممکن است برای خیلی از هم‌وطنان ما مقام و جایگاه ممتاز صنعت لوستر سازی و کیفیت درجه یک و بالای محصولات ایرانی ناشناخته باشد؛ به‌کارگیری فلز برنج و تیزنگری عالی و فوق‌العاده در ساخت طراحی لوستر های ایرانی باعث قرار گرفتن در طبقه برترین و بالاترین های این کالای تزیینی و زیبا در دنیا شده اما با وجود کیفیت بالا و طراحی های زیبای لوسترهای ساخت ایران، بدبختانه اعتنا مشتریان داخلی به سمت این لوستر ها جذب نشده است. از همین رو سازندگان لوسترهای خوب، عالی و درجه یک ایرانی اغلب ترجیح می دهند تا مشتری های خود را درکشورهای دیگر از جمله خاورمیانه پیدا کنند و البته در این مسیر پیروز هم بوده اند به‌طوری که در حال حاضر ایران در زمینه صادرات لوستر بین پنج کشور اول در دنیا قرار دارد و به سبب کیفیت مواد اولیه و طراحی لوستر از کشورهای دارای سبک در ساخت لوستر به حساب می آید تا آنجا که نمونه هایی از لوسترهای ساخت ایران زینت بخش و جلوه بخش موزه های جهان است.


همانطور که می­دانید، امروزه به دلیل گسترش مدرنیت و گرایش انسان ها به استفاده از تجهیزات پیشرفته، شکل و شمایل خانه ها نیز دچار تغییراتی شده. به طور مثال استفاده از لوستر ها یکی از این تغییرات در خانه هاست. لوستر ها برای نورافشانی بیشتر و نیز زیباتر کردن جلوه خانه ها تولید شده اند و این عامل سبب تغییر جلوه خانه ها شده است. نورافشان ها در سایز ها و انواع مختلف تولید شده اند و همین دلیل باعث راحتی در انتخاب و استفاده از این نورافشان ها برای خانه ها می­شود. همچنین انواع این نورافشان ها برای مکان های مختلف خانه نیز تولید شده اند که می­توان از آنها استفاده کرد، مثلا:

    لوسترهای آشپزخانه: این نورافشان ها در سایز های مختلف برای نصب در آشپزخانه ها ساخته شده اند و جلوه زیبایی را به آشپزخانه می­دهند و انتخاب نوع این نورافشان ها نیز مبنی بر اندازه آشپزخانه و میزان ارتفاع سقف آشپزخانه صورت می­پذیرد. همچنین موارد دیگری نیز در انتخاب نورافشان مناسب آشپزخانه وجود دارد که تعدادی از آنها عبارتند از: تناسب با وسایل موجود در آشپزخانه، تم رنگی آشپزخانه، میزان نور مورد نیاز و...
    لوستر بعدی نیز نورافشان مورد نیاز در پذیرایی و اتاق ها است: این نورافشان ها نیز مبنی بر نوع اتاق ها و سالن پذیرایی انتخاب می­شوند و اندازه و میزان نوردهی نورافشان نیز به نیاز این اتاق ها بستگی دارد.

لوستر ها یا به عبارتی نور افشان ها متناسب با سلیقه های گوناگونی تولید می­شوند و همچنین در تولید آن ها از متریال های متفاوتی نیز استفاده می­شود. متریال هایی نظیر: فلز و چوب و استیل و... . امروزه استفاده از چوب در تولید لوسترها بسیار مورد توجه است و از اجناس پرفروشی است که زیبایی دو چندانی دارد. از سوی دیگر چوب به دلیل دوام بالا و راحتی در ست کردن وسایل خانه می­تواند انتخاب مناسبی برای افراد باشد.
لوستر چیست؟

لوستر یکی از اکسسوارهای سنتی دکوراسیون داخلی در فضاهایی همچون اتاق نشیمن، سالن ناهارخوری، تالارهای بزرگ و... است که استفاده از آن در این روزگار، بر محوریت زیبایی و روشنایی تاکید دارد. لوستِر (به فرانسوی: Lustre) (که به نام‌های چلچراغ، آویز یا نورافشان نیز شناخته می‌شود) شاخه‌ای از لامپ های تزئینی است که معمولاً به صورت ثابت بر سقف منازل نصب می‌گردند. لوسترها معمولاً با ده‌ها لامپ و منشور کریستالی مزین می‌شوند. بزرگترین لوستر کریستالی جهان، هدیه‌ای از طرف ملکه ویکتوریا بود، که امروزه در کاخ دلمه‌باغچه در استانبول قرار دارد. این لوستر ۷۵۰ لامپ دارد و وزن آن ۴٫۵ تن است


 لوستر شمعی – لوستر شمعی ، سنتی ترین نوع لوستر است.در ابتدا که برق اختراع نشده بود مردم از لوسترهای شمعی استفاده می کردند.

 لوستر کریستالی – برای سبک زیبا ، لوستر کریستالی درخشنده را انتخاب کنید.کریستال های درخشان در این نوع لوستر ، یک دکوراسیون چشمگیر را ایجاد می کنند.

لوستر کریستال شبیه طبل – در این طرح لوستر ، همانطور که از نام آن مشخص است ، لوستر ظاهری شبیه به طبل دارد.مانند سایرین ، لوسترهای طبل با هر سبکی قابل یافت است.این لوسترها معمولاً از فلز ساخته می شوند.

لوستر اسپوتنیک – این یک نوع لوستر عالی است که با یک سری شاخه های نور که از یک نقطه مرکزی گسترش می یابد.

لوستر امپراطوری – سبک امپراطوری بسیار رسمی و سنتی است.این لوستر شامل 2 بخش است.قسمت بالا به شکل مخروط است و قسمت پایین یک زنگ یا کاسه معکوس است.کل واحد مجموعه ای از چراغ ها و کریستال های کوچک است.یک سبک محبوب لوسترهای امپراطوری ، سبک فرانسوی است.

نکاتی درباره نحوه نصب لوستر

نحوه نصب لوستر

  1. لوستر اتاق غذاخوری را متناسب با مرکز میز خود قرار دهید.
  2. یک لوستر را تقریباً باریک تر از عرض میز غذا بخرید.
  3.  در یک اتاق خواب بزرگ یا یک اتاق نشیمن ، لوستری را که انتخاب می کنید باید وسیع تر و طولانی تر از لوستر برای استفاده در یک اتاق ناهار خوری باشد.
  4.  بررسی کنید که جعبه برقی سقف ، بتواند وزن لوستر انتخابی شما پشتیبانی کند.در غیر این صورت ، آن را با یک جعبه سنگین جایگزین کنید.
  5.  اگر مطمئن هستید که می دانید چگونه سیم لوستر را ببندید ، خودتان لوستر را نصب کنید ، در غیر اینصورت ، یک متخصص برق حرفه ای استخدام کنید تا لوستر شما را نصب کند و در صورت لزوم سیستم برقی را نیز ارتقا دهید.
انواع لوستر

لوستر یکی از عناصر ثابت در دکوراسیون داخلی می باشد که از گذشته تا امروز کاربرد گسترده ای داشته است. تغییر و تحول در سبک های دکوراسیون به مرور بر روی این گروه از وسایل نیز اثرگذار بوده و باعث شد تا انواع مختلفی از لوستر در حال حاضر در بازار موجود باشد. تنوع بسیار بالا در لوسترهای موجود در بازار ممکن است انتخاب را برای خریداران کمی سخت کند. به همین منظور در این مطلب نگاهی جامع به انواع لوستر، ویژگی های هر یک و نکات مهم در حین خرید خواهیم داشت.


لوسترهای کلاسیک

 

همان طور که از نام این گروه از لوسترها مشخص است، در سبک های کلاسیک طراحی شده و برای محیط هایی با چیدمان، رنگ بندی و دکوراسیون با این سبک سازگاری دارند. البته در چند سال اخیر این گروه از لوستر در انواع مختلف دیوارکوب، آباژوری، آویز و سقفی تولید و عرضه شده و برای محیط های مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهم ترین ویژگی های لوسترهای کلاسیک می توان به نوردهی بسیار زیبا و مجلل آنها اشاره نمود و به همین خاطر در پذیرایی و سالن های بزرگ کاربرد زیادی دارد. در خرید لوسترهای کلاسیک چند نکته را باید مد نظر داشته باشید که از مهم ترین آنها می توان به تعداد شاخه ها و جنس بدنه آنها اشاره نمود. به طوریکه در محیط هایی با فضای گسترده از لوسترهایی استفاده میشود که دارای شاخه های بیشتری بوده و در نتیجه نورپردازی بالاتری خواهند داشت. بدنه لوسترهای کلاسیک در اغلب مواقع از جنس کریستال و یا فلزی می باشد که بر همین اساس قیمت آنها متفاوت خواهد بود.  

 
لوستر مدرن

 

از متنوع ترین سبک های طراحی به کار رفته برای لوستر می توان به نوع مدرن آنها اشاره نمود که برای هر نوع سلیقه و خواسته انتخاب های زیادی در این گروه وجود دارد. لوستر مدرن در حالت کلی از یک سطح براق تشکیل شده که نورپردازی در آن به شیوه های مختلفی انجام میشود. به عنوان مثال ممکن است صفحه های فلزی با طرح های کاملا مدرن از آن آویز بوده و یا کریستال های کوچک و بزرگ با شیوه های گوناگون در کنار هم شکل گرفته باشند.

 

از مهم ترین مزایای لوسترهای مدرن می توان به تنوع بسیار بالا در قیمت، طرح و شکل هر یک و نوردهی مناسب و قابل تنظیم  آنها اشاره نمود. به طوریکه برای اتاق های کوچک، بزرگ و سالن های پذیرایی حق انتخاب بالایی را در اختیارتان قرار می دهد. این گروه از لوستر را حتی می توان در محیط های کاملا کلاسیک نیز به کار برد و جلوه مناسبی را برای سقف فراهم نمود.
لوستر اتاق خواب

نورپردازی در تمام بخش های منزل به دلایل مختلف اهمیت زیادی دارد و به شدت بر روحیات و احساسات افراد در آن محیط اثرگذار می باشد. این مساله مخصوصا در اتاق خواب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برای داشتن خواب مناسب باید به آن توجه زیادی داشت. لوسترهای اتاق خواب را می توان از گروه های مختلف کلاسیک، مدرن، فانتزی، چوبی، طبلی و حتی کریستالی انتخاب کرد. البته در صورتی می توان انتخاب درستی برای لوسترهای اتاق خواب داشت که در مرحله اول ویژگی های محیط را در نظر بگیرید.

 

میزان بزرگی فضای اتاق و ارتفاع سقف دو فاکتور بسیار مهمی هستند که در این شرایط باید مد نظر قرار داد. در حالت کلی بهتر است از لوسترهایی برای اتاق خواب استفاده کنید که تعداد شاخه های کمتر بوده و نورپردازی آنها رو به بالا باشد. علاوه براین، اغلب طراحان دکوراسیون ترجیح می دهند که لوسترهای اتاق خواب کوچک و کم نور باشند. برای اتاق خواب کودکان بهتر است علاوه بر جنبه نورپردازی، به فانتزی بودن آنها و تناسب رنگ بدنه آویز با دکوراسیون اتاق توجه شود. لوسترهای فانتزی برای اتاق خواب کودکان می تواند گزینه مناسب و جذابی باشد.

 
چطور بهترین لوستر ر انتخاب کنیم؟

 

زیباترین و شیک ترین لوستر موجود در بازار اگر در محیط مناسبی استفاده نشود، هیچ کاربردی نداشته و جلوه و زیبایی خود را از دست خواهد داد. زمانی می توان از خرید لوستر احساس رضایت داشت که چند مساله مهم را در حین انتخاب مد نظر داشته باشید که عبارتند از:
فضای نصب لوستر

اینکه بخواهید آویز را در اتاق خواب نصب کنید یا سالن پذیرایی کوچک و یا در محیط های بسیار بزرگ با سقف بلند در انتخابتان تاثیر بسیار زیادی دارد. دو روش رایج برای انتخاب لوستر بر اساس ابعاد محیط وجود دارد که می توان از آن استفاده نمود. در روش اول ارتفاع سقف را بر چهار و یک مرتبه بر پنج تقسیم کنید. این اعداد ابتدا و انتهای بازه ای می باشند که می توانید برای ارتفاع لوستر در نظر بگیرید.

در روش دوم، طول و عرض اتاق را به فوت تبدیل کرده و با هم جمع کنید. عدد بدست آمده قطر لوستر بر اساس اینچ خواهد بود. روش دوم بیشتر برای زمانی کاربرد دارد که بخواهید بالای میز غذاخوری آویز را نصب کنید و برای ایجاد تعادل در نورپردازی می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

 
خرید اینترنتی لوستر

 

لوسترهای موجود در بازار برخی تولید داخل و برخی وارداتی می باشند و به همین خاطر از نظر جنس، قیمت و طرح کلی تنوع بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد. این تنوع به اندازه ایست که بسیاری از خریداران با مراجعه حضوری به فروشگاه ها نمیتوانند تمام ویژگی های آنها را بررسی و انتخاب خوبی داشته باشند. با خرید اینترنتی لوستر می توان در کمترین زمان و بدون در نظر گرفتن موقعیت و محل فروشگاه مورد نظر، گزینه های مختلف را با هم مقایسه و خرید خوبی داشت. از دیگر مزایای خرید اینترنتی لوستر می توان به فراهم شدن فرصت مناسب برای مقایسه قیمت ها در فروشگاه های مختلف اشاره نمود که تاثیر زیادی بر خرید لوستر ارزان می گذارد.

تماس با گیل دیتا call

مطالب مشابه


2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین