طراحی سایت؛چرا باید یک فروشگاه سایت داشته باشد؟

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم

امروزه سیستم های مبتنی بر وب بسیار توسعه یافته تر از قبل ظاهر شده اند، شاید شما بپرسید سیستم های مبتنی بر وب چیست؟سیستم های مبتنی بر وب می تواند شامل انواع وب سایت ها شود. سایت ها بسیار کاربردی و منعطف هستند، به صورتی که امکان دارد برای هر هدف و هر کاری از سایت استفاده کنیم، خواه فعالیت و کار ما فروش محصول باشد، خواه ارائه خدماتی مانند آموزش، یا خدمات گردشگری.

سایت فروشگاهی یک سیستم مبتنی بر وب است که می تواند هر گونه امکاناتی را که در دنیای واقعی نمی توانید اجرا کنید را در خود جای دهد، به عنوان مثال شما نمی توانید در کل کشور تبلیغات گسترده انجام دهید و یا فردی که خارج استان یا حتی شهر شما باشد دیگر به فروشگاه فیزیکی شما دسترسی ندارد و نمی تواند خدماتی از شما دریافت کنند اما در سایت فروشگاهی، مشتریان در هر لحظه از شبانه روز و در هر کجای جهان که باشند می توانند وارد شوند و درخواست استفاده از محصول یا خدمات شما را دهند.


سایت فروشگاهی چگونه کار می کند؟

طراحان وب سایت نیازمندی های کاربران را می سنجد و سپس با پی بردن به ویژگی ها، راه حل هایی در جهت توسعه و یا بهتر عمل کردن کسب و کار شما ارائه می دهند، و در نهایت تصمیم می گیرند در وب سایت شما چه امکانات و دسترسی هایی قرار بدهند ، و با توجه به آنها ساختار وب سایت شما را مشخص خواهند کرد.
همچنین اگر خودتان پیشنهادی برای بهتر شدن سایت فروشگاهی تان داشته باشید می توانید با طراح سایتتان در میان بگذارید. در بحث امکانات و دسترسی های سایت دقت داشته باشید مشورت می تواند نتیجه بهتر و مناسب تری به شما ارائه کند.


مزیت های فروشگاه اینترنتی 

سایت فروشگاهی باعث جذب مشتریان بیشتر
استفاده از مزایای فروشگاه آنلاین با عرضه بر مبنای تقاضا
استفاده از مزایای فروشگاه انلاین با حذف هزینه‌های خرید و اجاره
فروشگاهی همیشه باز و در دسترس
بدون نیاز به مکان
کاهش هزینه بازاریابی با هدف گیری بهتر
گسترش گستره جغرافیایی


1-سایت فروشگاهی باعث جذب مشتریان بیشتر

راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی به دلیل دسترسی آسان و راحت آن، سبب نگهداری هرچه بیشتر مشتریان وفادار و قدیمی می شود. از طرف دیگر، یک فروشگاه اینترنتی از هر نقطه دنیا برای همگان قابل دسترس خواهد بود.


2-استفاده از مزایای فروشگاه آنلاین با عرضه بر مبنای تقاضا

خریداران با مراجعه به یک فروشگاه فیزیکی، توقع مشاهده محصولات و بررسی آنها را خواهند داشت. هرچند ممکن است مراجعه کننده کالا را بخرد یا به هر دلیلی اعم از قیمت، مقایسه با کالای دیگر و… از خرید آن، منصرف شود. در هر صورت شما موظف هستید موجودی مناسبی از کالاهای قابل ارائه، با میزان تقاضای نامشخص داشته باشید.


3-استفاده از مزایای فروشگاه انلاین با حذف هزینه‌های خرید و اجاره

گسب کار در مغازه یا فروشگاه یا شرکت همواره با هزینه‌های تهیه یا اجاره، نگهداری، تعمیرات، مالیات و… همراه خواهد بود.  علاوه بر هزینه های اجاره و پول برای مکان هزینه‌های نگهداری از ساختمان و نیاز به نیروهای انسانی بیشتر نیز، از هزینه های دیگر کسب و کار غیر آنلاین است.


4-فروشگاهی همیشه باز و در دسترس

همانطور که می‌دانید طبق قوانین دولتی مالکان مکان های فروشگاه‌های، بسته به نوع فعالیت خود موظف به تعطیلی فروشگاه در ساعتی مقرر خواهند بود. یعنی کسب و کاری که در مغازه ها صورت میگیرند برای کسب و کار محدود به بازه زمانی خاصی هستند و از یک ساعتی به بعد حق خریدو فروش ندارند اما از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی این است شما برای فعالیت و خریدو فروش محدود به زمان نیستید و این فروشگاه در 7 روز هفته و 24 ساعت روز باز است و میتواند به فعالیت خود ادامه دهد.


5-بدون نیاز به مکان

به طور کلی راه اندازی یک فروشگاه مجازی ارزان تر از راه اندازی و اجرای یک فروشگاه فیزیکی می باشد. از دیگر مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی این است که نیاز به مکان ندارد و حتی در منزل هم می توان به فروش محصولات پرداخت .


6-کاهش هزینه بازاریابی با هدف گیری بهتر

راه اندازی سایت فروشگاهی می تواند بهتر از سایر رسانه های معمول مشتریان را از محصولات و خدمات مطلع کرده و مورد هدف قرار دهد . زیرا مسلما جذب فردی که در اینترنت به دنبال محصول می گردد و خواسته او با هدف کاری شما یکی است بهتر از فردی است که تا به حال متوجه محصول یا خدمات شما نبوده یا اصلا نیازی نداشته است.


7-گسترش گستره جغرافیایی

داشتن یک مکان فروشگاهی قطعا مشتریانی از محله خود و یا محله های اطراف خواهد داشت . یک کسب و کار محلی با طراحی سایت فروشگاهی  می تواند محصولات خود را  در سراسر کشور و یا بسته به محصول، در سطح بین المللی، به فروش برساند  و این امر فقط از طریق داشتن یک استراتژی تجارت الکترونیک امکان پذیر می باشد. این از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی است که شما میتوانید محصول خود را به تمام کشور معرفی کرده به فروش رسانید و یا حتی صادر کنید.
تماس با گیل دیتا call

مطالب مشابه


2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین