سایت فروشگاه محصولات کشاورزی استان گیلان

instagram instagram
تولیدات کشاورزی استفاده از گیاهان یا حیوانات زراعی برای تولید محصولات برای حفظ یا افزایش زندگی انسان است. مردم هر روز از مجموعه وسیعی از محصولات کشاورزی استفاده می کنند - این محصولات از لباس هایی که می پوشیم تا کاغذهایی که روی آن می نویسیم را شامل می شود. ما با گل هایی که اغلب توسط کشاورزی تولید می شوند تزئین می کنیم و خودروهای خود را تا حدی با اتانول تولید شده توسط کشاورزی کار می کنیم.
تولیدات کشاورزی چیست؟

محصولات کشاورزی تبدیل به محصولات در یکی از چهار گروه قرار می گیرند: غذاها، سوخت ها، الیاف یا مواد خام. تقریباً 11 درصد از زمین های کره زمین به تولید محصولات زراعی اختصاص دارد و نزدیک به 26 درصد برای مراتع حیوانات استفاده می شود.برخی از نمونه های محصولات غذایی غلات و غلات هستند. برخی از محصولات به خوراک تبدیل می شوند و به حیوانات می خورند، آنها محصولات لبنی مانند شیر تولید می کنند یا به غذای انسان یا سایر حیوانات تبدیل می شوند. عسل و ماهی های پرورشی نیز نمونه هایی از محصولات غذایی هستند.
سوخت
از محصولات کشاورزی نیز می توان برای تولید سوخت استفاده کرد. اتانول - تولید شده از ذرت، نیشکر یا سورگوم - محصول سوخت کشاورزی است که بیشترین استفاده را دارد.
محصولات جانبی تولید کشاورزی را می توان در کاربردهای صنعتی مانند منسوجات یا برای تقویت پلاستیک استفاده کرد. 

محصولات فیبر شامل پنبه (یکی از 10 محصول برتر تولید شده در ایالات متحده هر سال)، پشم و ابریشم است. تولیدکنندگان کشاورزی نیز از کنف برای ساختن طناب و کتان برای کتان استفاده می کنند. حتی می توان از الیاف بامبو برای ساخت پارچه استفاده کرد.

مواد خام محصولاتی هستند که برای استفاده در یکی از دسته های دیگر تصفیه یا فرآوری نشده اند. بسیاری از محصولات کشت شده برای تغذیه حیواناتی که تبدیل به سایر محصولات کشاورزی می شوند استفاده می شود.

تولیدات کشاورزی چگونه کار می کند؟

از زمین برای رشد محصولاتی استفاده می شود که در یکی از چهار دسته مورد نظر کاربرد دارند. این محصولات توسط مشاغلی خریداری می شوند که در پردازش آنها برای اهداف مورد انتظار خود تخصص دارند و سپس به تولید کنندگان یا توزیع کنندگان فروخته می شوند.

برنامه ملی ارگانیک (NOP) - بخشی از وزارت کشاورزی ایالات متحده - فقط محصولات کشاورزی را تأیید می کند که در یک دسته خاص و باریک برای استفاده قرار می گیرند. نمونه‌هایی از اقلام کشاورزی که NOP می‌تواند تأیید کند شامل مواردی مانند منسوجات، گل‌ها ، غذا، بذر، گیاهان و خوراک است. اقلامی که برای مصارف دیگر در نظر گرفته شده اند، گواهی ارگانیک ندارند.

دستورالعمل اساسی برای اینکه چه چیزی یک محصول کشاورزی را تشکیل می دهد به شرح زیر است:

    هر کالا یا محصول کشاورزی، اعم از خام یا فرآوری شده، از جمله هر کالا یا محصولی که از دام به دست می آید، که در ایالات متحده برای مصرف انسان یا دام به بازار عرضه می شود. 3 

مشاغل مرتبط با تولیدات کشاورزی عبارتند از:

عملیات پرورش
مزارع ، از جمله محصولات زراعی و حیوانات خاص گلخانه ها و نهالستان هایی که محصولات خود را برای فروش در خرده فروشی پرورش می دهند ،مزرعهمزارع درختان و چمنزار (اگر محصولات به صورت خرده فروشی فروخته می شوند و توسط پرورش دهنده در جای دیگری کاشته نمی شوند)

تولیدات کشاورزی شامل موارد زیر نمی شود:

  1.     ذخیره یا نگهداری مواد اولیه قبل از شروع فرآیند تولید
  2.     نگهداری، نگهداری، جابجایی یا جابجایی کالاهای نهایی
  3.     نگهداری یا فرآوری محصولات کشاورزی در تعاونی ها، آسانسورهای غلات، لبنیات یا بسته بندی های گوشت
  4.     پرورش حیوانات برای استفاده شخصی

فعالیت های تولیدی کشاورزی

تولیدات کشاورزی شامل این فعالیت ها می شود:

  1.     کشاورزی: کشت خاک; کاشتن؛ پرورش و برداشت محصولات زراعی؛ پرورش، تغذیه و مدیریت حیوانات
  2.     آبزی پروری: پرورش حیوانات آبزی خصوصی (ماهی)
  3.     گلکاری: پرورش گیاهان گلدار
  4.     باغبانی: پرورش میوه ها، سبزیجات و گیاهان
  5.     برداشت شربت افرا
  6.     جنگلکاری: پرورش و مراقبت از درختان تازه

NOP محصولاتی را که با مواد غیر کشاورزی ساخته شده اند را پوشش نمی دهد. مواد معدنی، کشت های باکتریایی، صمغ ها، اسید سیتریک، پکتین و سایر موارد غیرکشاورزی محسوب می شوند و به طور گسترده در محصولات کشاورزی که ما نمی خوریم استفاده می شود.
محصولات کشاورزی غیر غذایی

این واقعیت که NOP تأیید و نظارت فقط محصولات کشاورزی ارگانیک را که برای مصرف به بازار عرضه می شوند می کند، مشکلاتی را در بازار محصولات ارگانیک ایجاد می کند. به عنوان مثال، محصولات مراقبت از بدن ارگانیک همیشه با محصولات 100٪ کشاورزی ساخته نمی شوند.

سازندگان مراقبت از بدن که فقط از مواد کشاورزی استفاده می کنند ممکن است به طور رسمی به عنوان گواهینامه دریافت کنند ارگانیک USDA . از آنجایی که محصولات مراقبت از بدن ارگانیک تایید نشده تحت پوشش NOP نیستند، وزارت کشاورزی ایالات متحده هیچ نظارتی بر آنها نمی کند. بنابراین، تولیدکنندگان می توانند ادعا کنند که محصولات آنها ارگانیک است، در حالی که در واقع، آن محصولات ممکن است حاوی مواد مشکوک باشند.
instagram

تماس با گیل دیتا تماس با گیل دیتا

مطالب مشابه


2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین