آموزش فعال کردن Cloudflare CDN در سایت

آیا می‌خواهید از Cloudflare CDN در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید؟

فعال کردن Cloudflare CDN : کلودفلر یا به انگلیسی CloudFlare یکی‌از شایسته ترین خدمت های CDN و فایروال مو جود در جهان است . آن ها برای کسب و شغل های اینترنتی کوچک یک CDN مجانی ارائه می دهند که سرعت وبسایت شمارا دوچندان ارتقا داده و امنیت آن را چندین برابر می نماید . مسئله جذاب اینه که اکثری از یوزرها مبتدی و تازه کار وردپرس قادر به استفاده از کلودفلر نیستند چون می پندارند فعال سازی آن سخت است . درین مقاله آموزشی , به صورت مرحله به مرحله به شما دوست داران استایل ساز آموزش می‌دهیم که چه‌طور به صورت بی نقص CDN کلود فلر در وردپرس را تهیه و پیاده فرمائید تا به بهبود سرعت وبسایت و بهبود امنیت آن کمک کند .

CDN چیست؟ چرا برای وبسایت خود به CDN احتیاج دارید؟

CDN یا Content Delivery Network یک سیستم از سرورهای توزیع شده‌است که به شما یاری می نماید تا فایلهای سایت خود را بر پایه ی وضعیت جغرافیایی خود سریعتر به یوزرها تحویل دهید . معمولا , یک خدمت میزبانی اینترنت از یک مکان واحد به مشاهده کنندگان سایت شما خدمات میدهد . تمامی یوزرها بدون اعتنا به مکانی که در آن قرار دارند به همان سرور دسترسی پیدا می نمایند . این می‌تواند سبب تأخیر در تحویل محتوا برای کاربرانی شود که دورتر از سرور میزبان مرکزی سایت شما زندگی می نمایند . CDN با تهیه چند سرور حاشیه در نقاط متفاوت در سراسر عالم این اختلال را حل می نماید . این سرورهای CDN محتوای استاتیک را از مبدأ / سرور اصلی وب سایت شما دریافت می نمایند , آن‌ها‌را ذخیره کرده و بعداز درخواست , آن را در اختیار یوزرها قرار می دهند .

جرای درخواست کاربر از نزدیک ترین سرور با CDN

هنگامی که یک کاربر درخواست میدهد , سرور CDN که از مکان کاربر نزدیکتر است , آن درخواست را مدیریت کرده و اجرا می نماید . مثلا , در شرایطی که فردی در آمریکا بخواهد به یک سایت تحت میزبانی انگلستان دسترسی پیدا نماید , بعد از آن سرور CDN در آمریکا ایالات متحده آن درخواست را انجام می‌دهد , نه اصلی ترین سرور که در انگلیس قراردارد . با CDN , تمام درخواست های کاربر به وسیله نزدیکترین سرورهای CDN انجام می شود . این مسافت فیزیکی فی مابین بازدید کنندگان و سرور سایت شمارا کاهش میدهد . در نتیجه , سایت شما بدون در نظر گرفتن وضعیت جغرافیایی , برای همگی یوزرها سریعتر بارگیری می شود . یک سایت سریعتر هم تجربه کاربری را بهبود میبخشد و به سایت شما در مرتبه بندی سئو سایت بسیار کمک می نماید . به کار گیری از CDN همینطور سبب کاهش بار سرور اصلی شما می شود و از خرابی در هنگام لکه های ترافیکی مراقبت می نماید .

Cloudflare CDN چیست؟ – فعال کردن Cloudflare CDN  

کلودفلر Cloudflare دوستداشتنی ترین ارائه دهنده رایگان CDN است که در عالم وب وجود دارد . این یک شبکه بزرگ از سرورهای توزیع شده در تراز دنیا است که به صورت خودکار محتوای استاتیک را ذخیره می نماید و سریع محتوای پویا را ارائه میدهد .
 در بالای یک سرویس CDN , Cloudflare همینطور یک فایروال سایت مبنی بر ابر و یک سرور پراکسی توزیع شده‌است که همگی ترافیک ورودی به سایت شمارا کنترل می نماید و چه بسا قبل از رسیدن به سرور شما , ترافیک مشکوک را مسدود می نماید . کمپانی کلودفلر یک پلن پایه بدون‌پول را برای سایت ها و بلاگ های تجاری کوچک قرار داده است که همگی وب سایت های کوچک می‌توانند از برخی سرویس ها آن به صورت کاملا مجانی به کار گیری نمایند . آن ها همینطور پلن هایی با پرداخت ۲۰ دلار در هر ماه ارائه می دهند که مناسب کسب و کارهای اینترنتی بزرگ تر است . کلودفلر یک انتخاب خوب برای وب سایت ها و شغل ها کوچک است که در‌پی CDN بدون‌پول می باشند . با این وجود , درصورتی که میخواهید از تمامی خصوصیت های کلودفلر تماما استفاده نمائید , پلن تجاری که ۲۰۰ دلار در ماه هزینه دارد را تهیه نمایید .

MaxCDN درمقابل Cloudflare – تفاوت چیست؟

MaxCDN و Cloudflare در واقع هر دو سرویس کاملاً گوناگون می‌باشند . در حالی که MaxCDN بر ارائه مطالب شما از روش CDN متمرکز شده‌است , کلودفلر Cloudflare بیشتر روی امنیت و در دست گرفتن اسپم متمرکز است . آن‌ها هر دو از فناوری های متمایز برای ارائه مطالب از روش شبکه های خود استفاده می نمایند . MaxCDN از DNS سایت شما با به کار گیری از pullzones به کارگیری می نماید . از سوی دیگر , کلودفلر Cloudflare از روش DNS محتوای خود را ارائه می‌دهد و از شما میخواهد که DNS وبسایت خود را با DNS های آن‌ها تنظیم نمایید . کلودفلر Cloudflare تحت عنوان یک پروکسی میان شما و بازدید کنندگان سایت شما کار می نماید , این بدان مضمون‌ است که کنترل شما روی وب سایت تان بسیار کم می شود . در حالی که MaxCDN تحت عنوان یک پراکسی معکوس کار می نماید , بدین مضمون‌ که شما تمام کنترل را دارید . کلودفلر با خودداری از ورود ربات های مخرب , مهاجمان ( attackers ) و خزندگان مشکوک ( crawlers ) , در بهینه سازی سرعت صفحه ها وبسایت شما خوب تر است . MaxCDN با ارائه محتوای استاتیک شما از طریق سرورهای آنان در سراسر عالم , در بهبود سرعت سایت شما خوبتر است .

نکات منفی بکارگیری از کلودفر Cloudflare

بزرگترین گلایه یوزرها در استفاده از خدمت Cloudflare این است که با اینکه سرعت وبسایت شمارا بهبود می‌دهد , ولی بعضی وقت ها یک صفحه بارگیری دوم را برای خودداری از هجوم ها مخرب و امنیت وب سایت اضافه می نماید که سرعت وب سایت را به شدت کاهش میدهد چون یوزرها اکثر اوقات بایستی ۵ ثانیه صبر نمایند تا بتوانند وبسایت شما‌را ببینند . برخی اوقات ممکن است برگه CAPTCHA را هم نمایش دهد که از کاربران شما میخواهد اثبات نمایند که انسان میباشند . این تجربه بسیار بدی را برای بازدید کنندگانی که برای بار نخستین به وب سایت شما آمده اند ایجاد می نماید و ممکن است دیگر به هیچ وجه به وبسایت شما باز نگردند .

تهیه و تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس شما

تهیه CDN مجانی کلودفلر در وردپرس بسیار راحت است . برای این فعالیت دو روش گوناگون وجود دارد :
با یک کلیک تنظیم کلودفلر در کنترل پنل هاست خودتان
ثبت نام در سایت کلود فلر Cloudflare و فعال کردن آن
روش اولی که بهتان گفتیم ساده ترین روش فعال سازی کلودفلر میباشد . برخی از سیستم های هاست دهی تمایل دارند که مشتریانشان از این سیستم بخاطر بالا رفتن امنیت هاست هایشان استفاده کنند و این سرویس را در کنترل پنل هاست خود قرار داده اند که شما میتوانید با مراجعه به کنترل پنل هاستتان یا تیکت به شرکت ارائه دهنده هاستینگ خود فعال نمایید . چنانچه میزبان اینترنت شما آیتم راه‌اندازی Cloudflare داخلی را ارائه نمی دهد , می‌توانید به صورت دستی سرویس را در وب سایت خود اضافه نمائید . ما هر دو روش را با جزئیات بدون نقص توضیح خوا‌هیم داد .
روش اولیه : تهیه و تنظیم CDN Cloudflare با یک کلیک در cPanel
 همان گونه که پیش از این ذکر کردیم بعضا از خدمت های میزبانی اینترنت وردپرس یک آیتم برای تنظیمات آسان کلودفلر در وردپرس را ارائه دهند . این مدل هاست ها یک گزینه در cPanel  هاست دارند که با راجعه به آن با چند کلیک بصورت رایگان پیکربندی آن را انجام و فعال میکنید

فعال کردن CDN رایگان کلودفلر

ما به طور مثال یک سایت هاستینگ خارجی رو بصورت تصویری و مرحله به مرحله جلو میریم و شما میتونید به الگو گرفتن از این مراحل روی سایتهای دیگم همین مراحلو برید و فعال کنید چون تقریبا همه شبیه هم هستند
در مرحله اول به cPanel  خودتون لوگین کنیدو به قسمت Site Improvement Tools برید . و بعدش روی گزینه Cloudflare  بزنید

برای اکتیو کردن CDN مجانی Cloudflare  در سایت خود ، برای ادامه ، روی دکمه “Set Up” کلیک کنید. بعدش ، پنجره ای را میبینید که ازتون میخواد که یه حساب کاربری داخل Cloudflare   بسازید

تماس با گیل دیتا call

مطالب مشابه


2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین