دوربین مداربسته فروشگاه اینترنتی هم دارد ؟

وقتی صحبت از خرید دوربین مداربسته برای مغازه می‌شود، بی شک نگاه اولین دلیل برای تامین امنیت مکان کسب و کار و پیشگیری از بروز سرقت و هرگونه اتفاق ناخواسته با افزایش ضریب امنیت از طریق نصب دوربین مداربسته هستم. اما باید در نظر داشت که نصب یک سیستم دوربین مداربسته در محیط کسب و کار به عنوان یکی از الزامات اداره اماکن برای اعطای مجوزی فعالیت به واحد صنفی است. در ادامه این صفحه تعدادی از سیستم‌های دوربین مداربسته‌ای که برای نصب و فعالیت در یک فروشگاه و مغازه یا محیط کسب و کار مناسب می‌باشند، لیست شده‌اند.



سیستم دوربین مداربسته مغازه چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

1) دوربین مغازه را باید بتوان روی گوشی دید

انتقال تصویر آنلاین و مشاهده دوربین مغازه روی گوشی شاید مهم‌ترین موضوع برای استفاده‌کنندگان از دوربین مداربسته باشد. برای آسایش خیال بیشتر شما باید بتوانید فروشگاه خود را از هر فاصله و در هر ساعتی از شبانه‌روز زیر نظر داشته باشید.
سیستم‌های مداربسته جدید همگی قابلیت انتقال تصویر آنلاین را دارا هستند.

2) بهتر است دید در شب رنگی داشته باشید

دیدن رخ‌دادها در تاریکی مطلق شب حائز اهمیت است و اکثر دوربین‌های مداربسته این ویژگی را دارند. شما باید در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید این دید در شب رنگی (با روشن‌شدن LED) یا خیر! در صورت روشن‌شدن LED حاضرین و یا سارق متوجه وجود دوربین خواهد شد. بهتر است صفحه مربوط به دوربین‌های مداربسته دید در شب را مطالعه کنید تا ببینید کدام نوع از آنها برای شما مناسب‌تر است.

3) فضای ذخیره سازی‌تان را مناسب انتخاب کنیم

فرض کنید شما عمده‌فروش هستید و اجناس را شمارش کرده و برای مشتری که فاصله زیادی از شهر شما دارد ارسال می‌کنید. پس از طی مراحل بارنامه و ماندن اجناس در گمرک اجناس به دست مشتری می‌رسد. طبق قاعده اجناس در مقصد شمارش می‌شود و مشتری اعلام کسری می‌کند درحالی‌که یک ماه از فروش شما گذشته است. بهترین شاهد مدعای شما می‌تواند فیلم دوربین مداربسته حین بسته‌بندی باشد و فرض کنید مدت ذخیره دوربین شما فقط یک هفته باشد!
این مثال نشان می‌دهد که نوع تجارت شما تا چه اندازه می‌تواند در انتخاب دوربین مداربسته فروشگاهی مناسبتان تاثیر داشته باشد.

4) در بزرگ‌نمایی کیفیت خوبی داشته باشد

تشخیص چهره، مشاهده ارقام کامپیوتر، ورودی‌های نقدی صندوق و… به دقت و وضوح تصویر در بزرگ‌نمایی نیاز دارند. بهترین زوم متعلق به سیستم‌های مداربسته تحت شبکه است.

چند دوربین در مغازه یا فروشگاه باید نصب کنیم؟

به طور کلی تعداد دوربین‌ها به متراژ و نقشه ملک شما بستگی دارد. با توجه به ابعاد مغازه، تعداد سالن‌های فروشگاه‌ و نوع دوربین انتخاب شده می‌توان تعداد دوربین‌ها را مشخص کرد.
تعداد دوربین‌های نصب شده در فروشگاه تعیین‌کننده نوع دستگاه ضبط تصاویر مورد استفاده است. هر چه تعداد دوربین بیشتر باشد دستگاه ضبط با تعداد کانال‌های بیشتری احتیاج دارد.

در کدام نقاط مغازه یا فروشگاه باید دوربین نصب کنیم؟

درب ورودی و خروجی:
در طول روز افراد زیادی وارد فروشگاه‌ها و مغازه‌ها می‌شوند. نصب دوربین در مقابل درب ورود و خروج کمک می‌کند از زمان دقیق رفت‌وآمد اشخاص مطلع شوید.  بهترین دوربین‌ها برای مقابل درب ورودی سیستم‌هایی است که مجهز به قابلیت تشخیص چهره هستند.
بین قفسه‌ها:
اقلام موجود در فروشگاه‌ها عموما کوچک و سبک هستند؛ بنابراین سرقت آن‌ها کار چندان دشواری نیست. نصب یک یا چند دوربین مداربسته باعث جلوگیری از این اتفاق خواهد شد. دوربین‌هایی که قابلت زوم بالایی دارند برای نصب در این مناطق مناسب هستند.
انبار کالا:
انبار واحدهای تجاری پر از وسایل و کالاهایی است که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند. یکی از مهم‌ترین مناطق برای نصب دوربین یا حتی دزدگیر سالن‌های انبار است. شما برای جلوگیری از سرقت کالاهای خود باید اقدام به نصب یک یا چند دوربین مداربسته در این مکان‌ها کنید.
سالن فروش:
بعضی اوقات ممکن است مغازه یا فروشگاه به‌قدری شلوغ باشد که موجب پرت‌شدن حواس شما یا کارکنان دیگر شود. در این زمان نظارت و کنترل محیط کار بسیار دشواری خواهد بود؛ بنابراین استفاده از دوربینی که زاویه دید وسیعی دارد باعث حفظ نظم یک فروشگاه می‌شود.
صندوق یا دخل:
ورودی و خروجی نقدی را بهتر مشاهده کرد و از بسیاری از ابهامات کاسته خواهد شد. در نظر داشته باشید برای این سطح از دقت دوربین‌های معمولی پاسخگو نیستند.
روبه‌روی فروشنده:
اگر خودتان (کارفرما) مسئولیت فروش را بر عهده ندارید ممکن است لازم باشد عملکرد فروشنده و حتی مکالمات ایشان با مشتریان نیز تحت نظارت شما باشد. برای این کار باید دوربین‌های با قابلیت ضبط صدا تهیه کنید و یا در کنار دوربین‌ها از میکروفون استفاده کنید.
محوطه بیرونی مغازه: 
برای بیرون مغازه که در معرض بارش باران یا آفتاب هستند دوربین‌های مداربسته ضدآب و بدنه فلزی مناسب هستند.

تماس با گیل دیتا call

مطالب مشابه


2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین