طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

instagram instagram

چرا کابینت‌ها، مهم‌ترین اجزاء درون آشپزخانه هستند؟

اهمیت کابینت‌های آشپزخانه، نه تنها در پوشش‌دهی و ایجاد فضای کاربردی در محیط آشپزخانه خلاصه می‌شود، بلکه نقش ویژه‌‌ی آن‌ها، در نمای خانه و بالطبع زیبایی کل فضای خانه قابل مشاهده است. با انتخاب طرح‌های زیبای کابینت، که متناسب و هماهنگ با دکوراسیون منزل‌تان باشد، می‌توانید ظروف، لوازم برقی، بسته‌های خوراکی، ادویه‌جات و بسیاری وسایل ریز و درشت دیگر را، که در هر آشپزخانه‌ای مورد نیاز است، ساماندهی کنید و در یک کلام، هم نظم و هم زیبایی را به دل آشپزخانه بیاورید.

طراحی کابینت آشپزخانه

همانطور که می‌دانیم آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه است و به نوعی قلب خانه محسوب می‌شود. ممکن است ما در طول شبانه روز ساعت‌های زیادی را برای آشپزی و سرو غذا در آشپزخانه بگذرانیم، به همین دلیل طراحی و چیدمان آشپزخانه تاثیر به سزایی در زندگی روزمره ما خواهد داشت.

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

یکی از مواردی که در طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی دارد طراحی و ساخت کابینت است. فردی که در طراحی کابینت ماهر است، می‌تواند آشپزخانه را به محلی زیبا و کاربردی تبدیل کرده و کارهای روزمره ما را در آشپزخانه تسهیل کند و بهبود ببخشد.
کابینت سازی

کابینت سازی

با توجه به اینکه امروزه متراژ خانه‌ها کاهش پیدا کرده است، آشپزخانه ها فضای کوچکتری را در خانه به خود اختصاص داده اند. به همین دلیل طراحی کابینت برای آشپزخانه ۶ متری و طراحی کابینت برای آشپزخانه ۹ متری جزو پرطرفدارترین سفارش‌های کابینت سازی محسوب می‌شوند. اگرمتخصص طراحی و ساخت کابینت پیداکنید، می‌توانید پیشنهادهای جذابی برای طراحی مناسب فضای آشپزخانه‌های کوچک داشته باشید.

کابینت سازی

از طرفی پیدا کردن بهترین چیدمان و طراحی آشپزخانه مدرن، که شامل بهترین طراحی کابینت نیز می‌شود، اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. برای استفاده هرچه بهتر از فضا باید بدانید که کدام دکوراسیون و چیدمان فضای دلبازتر و کاربردی‌تری به شما می‌دهد. یکی از راه‌‌های بهینه کردن فضای داخلی آپارتمان و آشپزخانه دقت در طراحی و ساخت کابینت است.
راهنمای مشتریان سنجاق برای طراحی و ساخت کابینت: انواع جزیره
ساخت کابینت کلاسیک

ساخت کابینت

شما برای انتخاب بهترین نوع ساخت کابینت، باید به متراژ و معماری آشپزخانه توجه کنید. اگر تصمیم به خرید کابینت گرفته اید، میبایست لیستی از انواع کابینت آشپزخانه، متریال سازنده آن، قیمت کابینت و کاربرد هرکدام از انواع کابینت آشپزخانه تهیه کنید. باید بدانید که هر کدام از متریال مختلف کابینت چه مزایا و معایبی دارند تا بتوانید در سفارش کابینت انتخاب درست‌تری داشته باشید.

ساخت کابینت

برای این کار می‌توانید با یک متخصص طراحی کابینت مشورت کنید و نظر او را بخواهید. باید بدانید که هر ساخت کابینت آشپزخانه بنابه جنس آن، قیمت خاص خودش را دارد و این شما هستید که براساس نیاز و بودجه ای که در دست دارید باید سفارش ساخت کابینت دهید.
ساخت کابینت فلزی

ساخت کابینت فلزی

کابینت فلزی یکی از قدیمی‌ترین انواع کابینت‌هایی است که در سال‌های گذشته بسیار استفاده می‌شد. ساخت کابینت فلزی یکی از به صرفه‌ترین روش‌های ساخت کابینت است که برای کاهش هزینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین برای کم کردن هزینه مصرفی و ساخت کابینت می‌توانید سفارش ساخت کابینت فلزی بدهید.

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

البته اگر به دنبال ساخت کابینت آشپزخانه مدرن هستید، ممکن است ساخت کابینت فلزی انتخاب چندان هوشمندانه‌ای نباشد.
متراژ آشپزخانه چه تاثیری در ساخت کابینت دارد؟

ساخت کابینت

همواره به خاطر داشته باشید که متراژ خانه و آشپزخانه یکی از تعیین کننده‌ترین عوامل در دیزاین و طراحی کابینت است. برای نتیجه بهتر باید با یک متخصص مشورت کنید تا بدانید طراحی کابینت برای آشپزخانه 6 متری چه تفاوت‌هایی با طراحی کابینت برای آشپزخانه 9 متری دارد. یا برای مثال آیا باید سفارش ساخت کابینت ام دی اف دهید یا سفارش ساخت صفحه کابینت ضدآب پی وی سی؟
راهنمای مشتریان سنجاق برای طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه: کابینت پی‌ وی سی چه ویژگیهایی دارد؟
طراحی کابینت

ساخت کابینت

پس از اینکه تصمیم به خرید کابینت، سفارش ساخت کابینت و یا تعویض کابینت آشپزخانه گرفتید، ابتدا طرح دلخواه خود را پیدا کنید و سپس اقدام به سفارش کابینت و نصب کابینت کنید. باید در نظر بگیرید که برای طراحی کابینت مورد نظر شما چه متریالی مناسب است؛ زیرا ممکن است طرحی که انتخاب کرده‌اید برای ساخت کابینت ام دی اف یا ساخت کابینت فلزی مناسب باشد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای سنجاق مگ: تغییر دکوراسیون با ساخت کابینت جدید را مطالعه بفرمایید.

ساخت کابینت
ساخت کابینت دستشویی

نصب کابینت

شما می‌توانید برای ساخت کابینت زیر دستشویی و یا خرید کابینت زیر گاز صفحه‌ای ابتدا مدل های مورد نظر خود را جستجو و پیدا کنید و پس از تصمیم گیری قطعی، اقدام به ساخت کابینت کنید. اگر به دنبال کابینت هستید، فراموش نکنید که قبل از سفارش بودجه خود را مشخص کنید.
کابینت پیش ساخته از کابینت سازی

خرید کابینت

یکی از راه‌های دیگری که برای خرید کابینت آشپزخانه پیش رو دارید این است که به سراغ خرید کابینت پیش ساخته بروید. برای ساخت کابینت به جای اینکه به مراکز متخصصان مراجعه کنید. همچنین، می‌توانید به کمک سایت سنجاق به سادگی فرد حرفه ای برای ساخت و طراحی کابینت را پیدا کنید و از او درباره فروش کابینت‌های پیش ساخته یا ساخت کابینت را بپرسید.
سفارش کابینت ممبران و ام دی اف در سنجاق

سفارش کابینت سازی

کابینت سازی و علی‌الخصوص ساخت کابینت آشپزخانه به دقت زیادی احتیاج دارد، چراکه با یک اشتباه کوچک در اندازه گیری ممکن است در نصب کابینت به مشکل برخورید. درنتیجه پیدا کردن یک فرد متخصص کمک زیادی به شما خواهد کرد. برای ساخت کابینت می‌توانید به سادگی در سایت سنجاق سفارش ساخت کابینت ثبت کنید و از خدمات طراحی کابینت بهره‌مند شوید.


دکوراسیون داخلی خانه، نقش مهمی در جذابیت منزل شما دارد و باعث می‌شود جلوه‌ی آن را در نظر بیننده دو چندان شود. پرکاربردترین و البته جذاب‌ترین قسمت هر خانه‌ای، آشپزخانه‌ی آن است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما است و طبیعی ست که کارایی و جلوه ظاهری آن، حرف اول را می‌زند، بنابراین در انتخاب کابینت ، که قسمت زیادی از دیوار را می‌پوشاند، نمی‌توان سهل‌انگار بود یا دقت کافی به خرج نداد.
استفاده از کابینت‌، تاریخچه‌ای دور و دراز در زندگی بشر دارد. محفظه‌های گنجه‌مانند، که از چوب طبیعی ساخته می‌شدند و با طراحی‌های زیبا، جذاب و خواستنی‌تر هم می‌شدند، از قدیمی‌ترین اشکال کابینت در ایران بوده‌اند. اما کابینت، به این شکلی که امروزه با آن آشنا هستیم، از اوایل قرن بیستم در اروپا متداول شد و به همه‌ی جای دنیای سرایت کرد. در گذشته، عمدتا کابینت‌ها را از جنس چوب یا فلز می‌ساختند، اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، انواع متنوع‌تری از مدل‌های کابینت آشپزخانه تولید و ساخته می‌شود.
ما در مجموعه آکس چوب بر آن شدیم تا اطلاعاتی کافی در مورد کابینت‌های آشپزخانه در اختیار شما قرار دهیم تا دیدی جامع‌ نسبت به انواع کابینت  داشته باشید. در این مطلب، در مورد انواع کابینت و سبک‌های کابینت  سخن گفته و بهترین عکسها و ویدئوهای آموزشی را برای شما تدارک دیده‌ایم. از شما دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید.


انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال و ساخت

دسته بندی طرح کابینت آشپزخانه در دو نوع کلاسیک و مدرن خلاصه می شود. کابینت های کلاسیک عمدتا از جنس چوب تشکیل شده اند، پر زرق و برق و شلوغ هستند و گرما و صمیمیت خانه را می افزایند. کابینت های مدرن شیک و ساده می باشد. فضایی مدرن و امروزی در خانه ایجاد کرده و عمدتا از نوع ترکیب مواد پلیمری، فلز، پلاستیک و چوب تهیه شده اند. با توجه به نحوه پوشش دهی آشپزخانه می توان کابینت آشپزخانه را به انواع طراحی های زیر خلاصه نمود:
نصب یک طرفه بر دیوار آشپزخانه:
اگر آشپزخانه کوچکی دارید و یا زیاد از آشپزی خوشتان نم آید و وسایل برقی شما محدود می باشد نصب یک ردیف کابینت های مدرن در محیط پخت انتخاب مناسب و جالبی می باشد. این کابینت ها بسیار ارزان و مطلوب هستند و مناسب برای یک نفر طراحی شده اند
نصب دو طرفه بر دیوار آشپزخانه:
یک طرح مناسب و ویژه برای آشپزخانه هایی که ابعاد مستطیل شکل دارند، این نوع طرح کابینت ارزان و مطلوب است، مناسب برای خانه های کم جمعیت بوده و در برابر عبور نور مانعی ایجاد نمی کند
 نصب کابینت به صورت L شکل:
اگر آشپزخانه بزرگی دارید استفاده از طرح های کابینت آشپزخانه L شکل انتخاب ویژه و مناسبی می باشد. این طرح فضای موجود را به خوبی پوشش دهی کرده و گوشه های آشپزخانه برای قرار دادن میز آزاد است
نصب کابینت به صورت U شکل:
در هر آشپزخانه ای با هر متراژ زیبا و دلنشین می گردد. از جمله مزیت های این طرح را می توان فضا سازی بیشتر محیط دانست.
نصب کابینت به صورت جزیره:
یک کابینت مستقل که می تواند به شکل های میز دایره، مستطیل یا مربع در وسط آشپزخانه قرار بگیرد. از انواع جزیره ثابت یا متحرک می توان به عنوان میز کار، محفظه نگهداری از لوازم برقی، یک سینک جذاب و … استفاده نمود. نصب کابینت جزیره می تواند به صورت دائم یا موقت باشد
 نصب اپن:
ارتباط مستقیم آشپزخانه با محیط نشیمن را سبب می شود. از این رو به زیبایی و جذابیت محیط عمومی نیز می افزاید

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ام دی اف

هر لوازمی دارای مزایا و معایبی است که با شناخت هرچه بهتر آن ها می تواند تصمیمی آگاهانه و مهم گرفت. از جمله مهم ترین مزایا و معایب کابینت ام دی اف را می توان موارد زیر دانست:

مزایا کابینت ام دی اف:

– در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارد
– به خوبی با شرایط آب و هوایی سازگار می باشد
– زیبا و انعطاف پذیر بوده و می توان طرح های دلخواه را بر آن پیاده سازی کرد
– یک عایق مناسب در برابر سر و صدا می باشد
– تنوع رنگ بالایی دارد و رنگ های آن گرم و جذاب هستند
– به راحتی تمیز می شوند
– قیمت مناسبی دارند

معایب کابینت ام دی اف:

– قابلیت تعمیرات آن کم می باشد
– در صورت عدم استفاده از روکش در این کابینت امکان پوسته شدن در اثر حرارت مستقیم وجود دارد
– استفاده از شوینده های قوی که حاوی الکل یا استون باشد به کابینت آسیب می رساند
– در صورت شستشو با آب امکان آسیب وجود دارد
– وجود فرم آلدئید موجود در چوب ام دی اف موجب آلودگی هوا می گردد
instagram

تماس با گیل دیتا تماس با گیل دیتا

مطالب مشابه


2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین