ساخت فروشگاه اینترنتی؛طراحی سایت گیلان
راه اندازی کسب و کار اینترنتی به شما کمک می‌کند تا در هر شرایطی بتوانید به کار خود ادامه دهید و کسب درآمد کنید. یک فروشگاه اینترنتی نیاز به مکان خاصی نداشته و زمان فروش شما محدودیت خاصی ندارد.

ساخت فروشگاه اینترنتی بهترین ایده کسب و کار در زمان کرونا

یک نگاه به مراکز خرید در دوران قرنطینه خانگی و فاصله گذاری در زمان اپیدمی کرونا کافی است تا متوجه شوید که این شرایط چقدر بازار را تحت تاثیر خود قرار داده است. اگر هم خودتان صاحب یک فروشگاه باشید، حتما از نزدیک مشکلات را لمس کرده و حتی ممکن است به این فکر افتاده باشید که فعالیت خود را ادامه ندهید. اما حالا که مردم از خانه بیرون نمی‌آیند آیا خرید هم نمی‌کنند؟ خبر خوب برای فروشگاه‌ های اینترنتی این است که ماندن در خانه اتفاقا به کسب و کار آن‌ها کمک کرده است، چرا که مردم ترجیح می‌دهند، خرید‌های خود را اینترنتی انجام دهند. ادامه این مطلب را بخوانید تا گروه دیجیتال مارکتینگ و طراحان سایت وب پویا به شما بگویند چگونه می‌توانید در دوران قرنطینه نیز به فعالیت خود ادامه داده و محصولات خود را به فروش برسانید. شما با ورود به دنیای اینترنت، هم اجازه نخواهید داد کسب و کارتان از رونق بیفتد و هم به مردم در این شرایط کمک خواهید کرد.


فروشگاه اینترنتی دقیقا چیست؟

برای اینکه بیشتر با ماهیت فروشگاه اینترنتی آشنا شوید، بهتر است به فروشگاهی فکر کنید که بدون محدودیت مکانی و زمانی، حتی وقتی خواب بوده یا در مسافرت هستید باز هم پاسخگوی مشتریان است و برایتان درآمدزایی می‌کند. شما با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی تنها با یک کلیک وارد دنیایی می‌شوید که می‌توانید به همه جای آن دسترسی داشته باشید. در واقع فروشگاه شما محدود به محله یا شهرتان نمی‌شود و مشتریانی از سراسر کشور خواهید داشت. شما اگر کار خود را توسعه دهید حتی می‌توانید از مرز‌های کشورتان نیز فراتر روید.باید متوجه باشید که برای موفقیت در فضای مجازی و رونق کسب و کارتان لازم است حضور در شبکه‌های اجتماعی و بهینه سازی سایت برای موتور‌های جستجو را به خوبی مدنظر قرار دهید و همچنین از استراتژی‌های تبلیغات پرداختی غافل نشوید.
چه اکنون گام‌های اولیه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را برداشته باشید، چه اینکه قصد دارید در آینده در این مورد تصمیم بگیرید، در هر صورت پیش از سرمایه گذاری در این زمینه تحقیقات کافی را انجام دهید و نگاه خود را توسعه دهید. برای مثال بر خلاف آنچه که خیلی از افراد فکر می‌کنند تنها راه ایجاد فروشگاه اینترنتی سایت‌های بزرگی، چون eBay نیست یا لازم نیست که ایده‌های خیلی بزرگی داشته باشید یا بخواهید به جایگاهی چون سایت فیس بوک برسید.
در حقیقت از راه‌های بسیاری می‌توان از طریق اینترنت پول درآورد. برای مثال اگر قصد داشته باشید یک سایت فروشگاهی راه بیاندازید راه‌های زیر پیش روی شماست:
  • کالا‌های مغازه خود را برای فروش در وب سایت به نمایش بگذارید؛ از پوشاک و لوازم آرایشی گرفته تا مواد خوراکی.
  •  
  • صنایع دستی و آثار هنری که خودتان یا کسانی که می‌شناسید در خانه درست کرده‌اند را در وب سایت‌هایی مانند Etsy به فروش برسانید.
  •  
  • برای افرادی که فروشگاه اینترنتی ندارند مشتری پیدا کرده و با فروش محصولات دیگران در وب سایت خود و دریافت کمیسیون درآمد کسب کنید.
  •  
  • در سایت خود یک سری خدمات ارائه دهید.
  •  
  • یک وب سایت راه اندازی کنید که در آن اطلاعات مفید ارائه می‌شود و کنار آن از طریق تبلیغات درآمد کسب کنید.

در دوران قرنطینه چگونه می‌توان محصولات خود را فروخت؟

اکثر فروشگاه‌ های اینترنتی کار خود را از خانه و بدون نیاز به سرمایه زیادی شروع کرده‌اند، پس اگر در این شرایط در خانه مانده‌اید، باز هم می‌توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه بیاندازید و کم کم فعالیت خود را توسعه داده و حتی به یک شرکت بزرگ تبدیل شوید.
بر خلاف باور عموم مبنی بر اینکه راه اندازی سایت فروشگاهی نیاز به هزینه زیادی دارد، اتفاقا شما برای ساخت فروشگاه اینترنتی به سرمایه زیادی نیاز ندارید. علاوه بر این قرار نیست برنامه نویسی بدانید و از کار‌های فنی و پیچیده مرتبط با طراحی و ساخت سایت سردربیاورید. در واقع شما با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی اتفاقا در خیلی از زمینه‌ها می‌توانید صرفه جویی کرده و کمتر هزینه نمایید. برای مثال دیگر لازم نیست مکانی اجاره کرده یا تجهیزاتی برای محل کار خود بخرید؛ شما تنها به یک سیستم و اینترنت نیاز خواهید داشت. حتی در صورتی که با یک تولید کننده قرارداد داشته باشید، نیاز به انباری برای نگهداری کالا‌ها نیز نخواهید داشت و نگران از بین رفتن یا فروش نرفتن کالا‌ها نیز نخواهید بود.
برای مثال فکر کنید شما فروشنده روسری هستید، اگر یک مغازه روسری فروشی داشته باشید، مجبورید انواع مدل‌ها و رنگ‌های مختلف روسری را در فروشگاه خود قرار دهید تا مشتری با آمدن به مغازه شما بتواند مدل‌های مختلف را دیده و روسری مورد نظر خود را انتخاب کند. حال اگر برخی از طرح‌ها یا رنگ‌ها به خوبی فروش نرود مجبورید آن‌ها را با تخفیف فروخته یا از فروش نرفتن آن‌ها دچار ضرر شوید. اما اگر شما یک فروشگاه آنلاین داشته باشید مجبور نیستید از قبل همه طرح‌ها و رنگ‌ها را در انبار خود ذخیره کنید، بلکه می‌توانید تنها تصاویر آن‌ها را برای نمایش در سایت گذاشته تا مشتری با دیدن عکس، روسری مورد نظر خود را انتخاب کند. همچنین در فروشگاه اینترنتی کاربران در طول شبانه روز می‌توانند خرید کنند و فروش شما محدود به زمان و حتی محدوده جغرافیایی خاصی نیست.تماس با گیل دیتا تماس با گیل دیتا

مطالب مشابه


مطالب بیشتر...

2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین