بهترین طراح ساختمان ،دکوراسیون و نما در استان گیلان

instagram instagram
طراح معمار یا آرشیتکت چه کسی است؟

آرشیتکت فردی است که در زمینه معماری تحصیلات آکادمیک دارد و طراحی معماری فضاهای مختلف را بصورت علمی فرا گرفته و بصورت حرفه ای این کار را انجام می دهد. فضاهایی مانند انواع فضاهای مسکونی، فضاهای اداری، فضاهای تجاری، برج ها، فضای بیرونی و نماها. هر طراح معماری ضروری است که تسلط و آگاهی کافی در زمینه های فیزیک، ریاضی، کامپیوتر و طراحی داشته باشد تا بتواند در زمینه فعالیتش به موفقیت نسبی برسد. پروژه های معماری بنا بر اسکیلی که دارند توسط یک فرد معمار یا یک گروه بزرگ طراحی و اجرا می شوند. معماران همچنین باید نزدیک ترین ارتباط را با مهندسین عمران و شهرساز داشته و با آنها نهایت همکاری را داشته باشند.
وظایف طراح معمار چیست؟

وظیفه یک معمار فقط طراحی نیست و هر فردی که در رشته معماری فعالیت می کند می بایست بتواند شرایط اقلیمی، فرهنگی و نقاط قوت و ضعف هر پروژه را شناسایی کند. هر کسی اگر بخواهد می تواند در رشته مهندسی معماری تحصیل کند اما فعالیت و در نهایت موفقیت در دنیای معماری نیازمند برخورداری از قدرت تجسم و خلاقیت است که این موضوع برای همه امکان پذیر نیست.

معماری (Architecture) که ریشه آن در واژه (Architektonike) در زبان یونانی است، به معنای ساخت ویژه می باشد و منظور از آن ساختن هدایت شده و اداره کردن می باشد. بررسی ریشه لغوی این واژه گواهی بر تمایز طراحی معماری از ساخت و ساز است. متاسفانه امروزه جامعه ایرانی با ساخت و سازهایی شکل گرفته است که اغلب معمارانه نبوده و در بهترین حالت تنها یک ساختمان خوب و کاربردی هستند و نه یک فضای معماری. ساختمان سازی در این نوع تنها به وجه کالبدی بنا توجه دارد، اما طراحی معماری علاوه بر وجه کالبدی بنا به وجوه ادراکی آن تاکید بسیار دارد.
ارتباط انسان با محیط و تاثیر آنها بر یکدیگر بعد جدا نشدنی از معماری است. در واقع هر فضایی تا پیش از حضور انسان در آن تنها یک فضای ریاضی بوده و هیچ معنای دیگری ندارد و با قرار گیری انسان در فضا و تاثیر گذاری محیط بر اوست که در نتیجه درک صورت گرفته از طریق ابزارها و عناصر شکل دهنده به فضا، معماری شکل می گیرد. انجام چنین کاری که فارغ از ابعاد فیزیکی بنا به وجوه روانی، ادراکی و کیفیت های غیر مادی فضا بپردازد، بی شک نیاز به دانش و تخصص معماران دارد .
گروه معماری کلیاس کویر در طراحی معماری همیشه با این پرسش مواجه است که در کجا طراحی می کند؟ ضرورت انجام طرح چیست؟ برای چه کسی طراحی می شود؟ و چگونه باید به پاسخ ها جامه عمل پوشانید؟
شروع کار طراحی معماری در گروه معماری کلیاس کویر همیشه بر مبنای مطالعات پایه صورت می گیرد.
مطالعات فاز صفر در گروه معماری کلیاس کویر در دو حوزه انجام می شود:
۱. مطالعات مستقل از سایت پروژه
۲. مطالعات مبتنی بر سایت پروژه
تیم طراحی کلیاس کویر برای آغاز طراحی هر پروژه ای به بانک پژوهش های گروه ایده کلیاس کویر مراجعه کرده و همزمان با اینکه گروه ایده در حال انجام مطالعات مبتنی بر سایت پروژه است، با ایده ها و دیاگرام های ارائه شده توسط این گروه پروسه طراحی را پیش می برد. از آنجا که معتقد هستیم، طراحی معماری هر بنا تنها مختص به زمین آن بوده و باید با توجه به ویژگی-های جغرافیایی، اقلیمی، اجتماعی، فرهنگی و نیازها و درخواست های کارفرمای آن شکل بگیرد، مطالعات مبتنی بر سایت پروژه به طور کاملا دقیق و جزئی انجام می گیرد و در حین این کار ایده های پیشنهادی با توجه به مقتضیات پروژه و سایت آن با انتظارات و نیازهای کارفرما هم سو می گردند. تلاش ما بر این است در روند طراحی معماری، نیازهای کارفرما با دانش و تخصص معماری در تناقض نباشد و دانش معماری در جهتی به کار گرفته شود که تامین رضایت کارفرما را ضمن بر قراری اصول طراحی معماری با کیفیت در پی داشته باشد.
دیاگرام ها و خطوط اولیه طرح و کلیه مسائل مربوط به فاز صفر طراحی معماری توسط گروه ایده کلیاس کویر انجام می گیرد. در ابتدا با پرداختن به مسائل مرتبط با موضوع مورد طراحی و ایده پردازی های اولیه، مراحلی را جهت رسیدن به کانسپت پروژه طی می شود. در فرآیند طراحی معماری سعی ما در پایبندی به کانسپت و ارائه ایده های متفاوت است و در نهایت نزدیکترین ایده ها به کانسپت اصلی طرح انتخاب شده و دیاگرام های حاصل از آنها، توسط تیم طراحی به عنوان معیار اصلی شکل دهی به طرح قرار می گیرند.

آیا شما ایده ای دارید که در کدام قسمت و یا چگونه شروع به دکوراسیون و طراحی داخلی خانه خود کنید؟ یا اینکه شاید شما ایده ای دارید، اما نیاز به کمک دارید که چگونه اجزا و مبلمان را با هم ترکیب کنید! یا شاید شما به دلیل مشغله های کاری، زمان کافی برای ایده پردازی و رفع خواسته ها و نیازهایتان ندارید و همچنین ممکن است در تعیین سبک دکوراسیون خانه خود دچار سردرگمی شده اید و… بنابراین در همه این موارد مطرح شده (و البته مطرح نشده) نیاز مبرم شما به یک معمار داخلی – طراح داخلی مشهود است.

بدلایل نامشخصی در بیشتر اذهان عمومی چنین باوری وجود دارد که طراح داخلی و یا معمار داخلی تنها مربوط به قشر غنی و ثروتمند جامعه و نیز افرادی که نمی دانند با پول زیاد خود چه کنند، می باشد. اما درواقع باید به این نکته مهم اشاره کنیم که یک طراح داخلی و یا دکوراتور داخلی به شما هدایای ارزشمندی چون زمان، تجربه، دانش و پول را ارزانی می دهند و نیز شما را از مصرف داروهای سردرد وسردرگمی نجات می دهند!

در ادامه همراه با فراترز باشید تا با هم به این آگاهی برسیم که چرا کمک گرفتن از یک طراح داخلی و یا معمار داخلی، انتخابی بس عاقلانه و معقول است و چقدر در دراز مدت به نفع شما و جیب شما کار می کند!

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع پرده در طراحی دکوراسیون داخلی
۱۰ دلیل برای کمک گرفتن از یک طراح داخلی برای تغییر طراحی و دکوراسیون داخلی
۱-صرفه جویی اقتصادی

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم1

مطلب پیشنهادی: ۱۱ ایده جذاب برای میز و صندلی کاربران کامپیوتر و لپتاپ

ممکن است عجیب باشد که با کمک گرفتن از یک فرد برای مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی خانه شما باعث شود که شما در میزان بودجه خود صرفه جویی کنید. چون طبیعی است که می بایست هزینه حق الزحمه طراحی طراحان داخلی را بپردازید. اما  در واقع توجه به این نکته ضروریست که  شما با استخدام یک معمار و یا طراح داخلی می توانید از اشتباهات گران قیمت و پرهزینه بعدی جلوگیری کنید که این امربه شما کمک می کند که در آینده هزینه هایتان را کاهش دهید. و در عین حال شما با این کار ارزش خانه خود را چندین برابر و بیش از قبل افزایش می دهید.

این ایده خصوصا هنگام فروش خانه، به کار شما می آید. که این امر می تواند به تجدید نظر خریدار منحصرا در رابطه با خانه شما کمک کند. و خریدار، خانه شما را در اولویت بالاتری نسبت به بقیه خانه ها قرار دهد. امروزه طراحی داخلی در فهرست ضروریات هر خانه ای قرار گرفته است و جز موارد انکارناپذیر هر فضایی به شمار می رود که بی توجهی نسبت به این امر ضروری، برای شما در دراز مدت و البته کوتاه مدت ضرر هنگفتی به بار می آورد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هتل لوکس خاص با طراحی ۱۹ معمار زبده!
۲-ارزیابی حرفه ای

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم2

یک طراح و معمار داخلی می تواند به شما ارزیابی حرفه ای از وضعیت کنونی خانه تان بدهد، که به طرح جامعی از اقدام منجر شود. مواردی که در یک پلان طراحی وجود دارد، تعیین کننده این است که چه چیزی می تواند مورد استفاده قرار گیرد یا باید ویرایش شود. این نه تنها بر کاهش هزینه شما تاثیر می گذارد، بلکه به شما کمک می کند تا بودجه خود را به طور موثرتری صرف فضای زندگیتان کنید. یک طراح و معمار داخلی از مجموعه ای از چشم های آگاه مجهز است که آنها را به شما ارائه می دهد. اما این چشم ها آموزش دیده اند تا مواردی را مشاهده کنند که ممکن است تا به حال شما به آن توجه نکرده اید.

مطلب پیشنهادی: مبانی اصول چیدمان آشپزخانه
۳-بودجه بندی و برنامه ریزی

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم

یک طراح و معمار داخلی می تواند به شما در حفظ و صرفه جویی بودجه، زمان و انرژیتان برای سامان دهی فضای زندگی شما کمک شایانی نماید. طراحان و معماران داخلی می دانند برای تهیه مبلمان و وسایل مربوط به خانه تان باید به کجا مراجعه شود و یا از کجا محصولات مرغوب تری باید خریداری شود. این به شما کمک می کند تا مقدار قابل توجهی از زمان خود را برای گشت و گذار و تحقیق محصولات، مارک ها و قیمت ها هدر ندهید. طراحان و معماران داخلی همه اینها را به راحتی در اختیار شما قرار می دهند. از قدیم گویند: “تجربه را تجربه کردن خطاست”. بنابراین اگر تنها به همین نکته و مزیت توجه کنید، می توانید مقدار قابل توجهی برای خود زمان و بودجه خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی: ۹ دلیل برای مشاوره طراحی و دکوراسیون داخلی با یک طراح داخلی
۴-دانش

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم3

به طراحان و معماران داخلی آموزش داده میشود که در مورد مسایل و نکاتی که برای عموم ممکن است نادیده گرفته شود، فکر کنند. بسیار مهم است که به نکات کلیدی و مهم دانش طراحی، دکوراسیون و معماری داخلی برای دستیابی به فضایی ایده آل دسترسی داشت. مواردی همچون نورپردازی، چیدمان فضا، انتخاب درست وسایل و مبلمان و… که می بایست قبل از شروع طراحی و ساخت و ساز هر خانه ای مورد توجه مالکان و صاحبان خانه قرار گیرد.

برای مثال اگر مبلمان اتاق نشیمن شما در وسط اتاق قرار گرفته است، می بایست اطمینان حاصل کنید که محل مناسب برای قرارگیری آن در فضای اتاق دقیقا کجا است. و مواردی از این دست که هر طراح و معماری برای درک و خلق آن، سالها تجربه کافی دارد که شما به راحتی می توانید از تجربه آنها در این زمینه کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: انواع مبلمان های چند منظوره ضروری خانه های خلاق
۵-گستره ای از دسترسی به منابع

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم4

مواردی برای طراحان و معماران داخلی موجود است که برای عموم و مردم قابل دسترس نیستند. مواردی همچون ارتباطات، منابع، ابزار، مصالح و متریال، اجناس و محصولات و مبلمان و… با دستیابی به این منابع، طراحان می توانند به شما کمک کنند تا فضای خود را منحصر به فرد، زیبا و خاص خودتان طراحی و دکور کنید.

مطلب پیشنهادی: چند اشتباه طراحی دکوراسیون داخلی و راهکارهای مقابله با آن
۶-ارتباطات

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم5

علاوه بر منابع فروشندگان و خرده فروشان، طراحان و معماران داخلی ارتباط گسترده ای در زمینه متخصصین فن و صنعت ساختمانی دارند. به طور کل یک طراح و معمار داخلی قادر است، پل قویتری را بین شما و اهالی فن و مجریان صنعت ساختمان بسازد. و بسیار سریعتر از هر فردی می تواند این کار را ایجاد کند که در نتیجه این تاثیر، شما می توانید مدیریت زمان و بودجه خود را به راحتی به دست بگیرید.

طراحان با توجه به شناختی که از حرفه خود دارند می توانند به شما که در تلاش برای یافتن افرادی قابل اعتماد مانند مجریان، لوله کش ها، نجاران، الکتریکی و غیره برای پروژه خود هستید، کمک فراوانی کنند. تا به این ترتیب زمان بسیاری را برای شما ذخیره کنند.

مطلب پیشنهادی: انواع نظم دهنده آشپزخانه
۷-فراتر از کادر و چهارچوب

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم6

طراحان داخلی می توانند به شما که به دنبال ویژگی های منحصر به فرد و خاص بودید، کمک کنند. آنها آموزش دیده اند که به طور متفاوتی در مورد مسایل فکر کنند. ونیز به صورت فضایی، هر پروژه ای را بررسی کنند – یعنی تصویر کلی و پایانی پروژه را در ذهن خود تجسم کنند – چیزی که افراد عادی، اغلب از آن بی خبرند.

    “فراتر از  کادر فکر کردن، کار هر روز و تمام وقت معماران و طراحان است.”

    “Thinking outside of the box is what designers do all day long”

مطلب پیشنهادی: خلاقانه ترین ایده های طراحی ستون در خانه و فضاهای داخلی
۸-فروش خانه

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم7

یک طراح داخلی و دکوراتور، بالقوه توانایی این را دارد که سطح زیبایی شناسی خانه شما را افزایش دهد، که به نوبه خود می تواند در زمان فروش ارزش و اعتبار خانه شما را چندین برابر کند. این افزایش می تواند به میزان قابل توجهی سرعت فروش را به همین ترتیب افزایش دهد. مزیت این کار، زمان چرخش سریعتر و بیشتر در جیب شما و همچنین افزایش سود شما می باشد.

این اتفاق را می توانید در فروش خانه ها و فضاهای طراحی شده اصولی و به دست یک طراح و معمار داخلی، در قیاس با خانه های طراحی نشده و پرداخت نشده به طور واضحی در اطراف خود مشاهده کنید؛ که کدامیک از ارزش بالاتری در نزد خریدار برخوردار بوده است.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی خانه لوکس معاصر
۹-چشم ورزیده و تعلیم دیده

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم8

یک طراح و معمار حرفه ای، دارای چشمی قوی و آموزش دیده است که به طور خودکار می تواند به شما بگوید که آیا چیزی در فضا اشتباه است یا درست. داشتن مشاوره، مهمترین مزیت در تصمیم گیری های زیبایی شناختی است. این نتیجه سالها تجربه یک طراح و معمار داخلی است. اغلب افراد و صاحب خانه ها سعی می کنند که به حیطه کاری طراحان و معماران وارد شوند و همه کارها را خود انجام دهند ولی متاسفانه در ادامه ناامید می شوند.

مطلب پیشنهادی: چطور بیشترین بهره را از کنج و گوشه خانه خود ببریم؟
۱۰-سناریو تصویری

چرا باید از یک طراح داخلی کمک بگیریم9

طراحی داخلی یک مهارت و هنر است که منحصرا فضا و کیفیت زندگی را در فضا افزایش می دهد و بهبود می بخشد. یک طراح و معمار حرفه ای، قابلیت این را دارد که سطح این تجربه را افزایش دهد و فضای اقامت شما را تبدیل به یک خانه دنج و مورد انتظار شما –یعنی همان انتظاری که از یک فضای خانه ایده آل می رود- نماید.

یک طراح و معمار داخلی می تواند در داستان نویسی و سناریو سازی بصری به شما کمک کند. یک طراح داخلی می تواند تمامی انتظارات شما را به طور خاص برآورده کند، اگر تنها به او اعتماد کنید. instagram

تماس با گیل دیتا تماس با گیل دیتا

مطالب مشابه


2019 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای گیل دیتا محفوظ است.
انصراف
پشتیبانی آنلاین